Úvod/
Sport
/
MFK Chrudim - FK Králův Dvůr - 2:1 (0:1) 20. kolo ČFL - řekli po zápase - Chrudim 24.3.2018
26. 3. 2018 | Sport
Chrudim - Fotbalisté MFK doma zaslouženě porazili Králův Dvůr a připsali si do tabulky ČFL další tři důležité body. První domácí utkání na jaře proti FK Králův Dvůr nezačali Chrudimští dle jejich představ. Hosté byli aktivnější a vypracovali si několik standardních situací. I domácí měli možnost zahrávat standardku, ale Kopecký jen vyprášil rukavice brankáře Krčka. Po půlhodině hry přeci jen svěřenci trenéra Jirouska přidali a vytvořili si několik příležitostí. Gól se jim však vstřelit nedařilo. Paradoxně ve 35. minutě si na přetažený míč naběhl Procházka a nikým neatakován křižnou střelou z voleje překonal domácího brankáře Mrázka 0:1. Do konce poločasu marně hledali chrudimští recept na dobití hostující branky. Ve druhém poločase chrudimští přidali a začali soupeře přehrávat. Hosté zvýšili agresivitu. Ve 49. minutě to přehnal hostující Šebek a po 2. žluté byl vyloučen. Domácí měli cca 40. minut výhodu přesilové hry. V 54. minutě měl možnost zahrávat přímý kop Kopecký, ale brankář hostí Krček jeho střelu vyrazil. V 67. minutě se do šance dostali hosté, jmenovitě Hellas, který vyražený míč brankářem Mrázkem hlavou poslal mimo domácí branku. V 69. minutě tlak domácích sílil, ale střelu Vašulína vyrazil brankář Krček na roh. Po následném rohovém kopu se k míči na hranici šestnáctky dostal Ptáček, opřel se do míče a střelou do protipohybu brankáře vyrovnal na 1:1. Domácí ještě více přidali. V 77. minutě se k míči v šestnáctce hostí dostal Mastík a tvrdou ranou rozezvučel tyč hostující branky. Míč se však odrazil znovu k chrudimskému obránci a ten na podruhé již uklidil míč pod bezmocným Krčkem 2:1. Domácí dominovali a měli další možnosti. V 89. minutě Kesner trefil znovu jen tyč. V nastaveném čase měli hosté možnost zahrávat přímý kop z 20 m. Domácí však již i tuto standardku ubránili. Zdroj: https://chrudimsky.denik.cz/fotbal_region/cfl-po-prestavce-se-nastesti-domaci-rozpomneli-20180325.html